Pracownia RTG

Pracownia RTG

W naszej ofercie posiadamy m.in.

  • badanie klatki piersiowej,
  • przeglądowe zdjęcie jamy brzusznej,
  • zdjęcie kości i stawów,
  • skopia przełyku, żołądka i dwunastnicy.

Badania rtg wykonywane są w godzinach od 7.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku bez zapisów. Tylko w przypadku skopi obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu badania i odpowiednie przygotowanie. Szczegółowe informacje i zapisy na skopię pod nr (81) 710 56 54 w godzinach pracy pracowni rtg.

Badania radiologiczne można wykonać tylko na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza.

Badania są bezpłatne (na podst. umowy z NFZ) dla:

  • pacjentów, którzy otrzymali skierowanie od lekarza z naszej przychodni
  • otrzymali skierowanie od lekarza, który ma podpisaną umowę z naszą przychodnią na świadczenie takich usług

Wykonujemy również badania odpłatnie po dokonaniu opłaty w Rejestracji Ośrodka Medycznego DMP (skierowania zewnętrzne – z innych jednostek medycznych)

RTG KREGOSŁUPA LĘDŻWIOWEGO

Na badanie należy zgłosić się ze skierowaniem.

Wieczorem w dniu poprzedzającym badanie pacjent powinien zażyć preparat po którym nastąpi wypróżnienie. W dniu badania można zjeść lekkie śniadanie.

RTG JAMY BRZUSZNEJ

Dwa dni przed badaniem pacjent powinien być na półpłynnej diecie, nie jeść owoców, warzyw, słodyczy, ciemnego pieczywa ani nie pić soków i napojów gazowanych. Powinien zażywać Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 tabletek (środek dostępny w aptece bez recepty).

Dzień przed badaniem należy wypić jedno opakowanie X-PREP (środek o działaniu przeczyszczającym dostępny w aptekach na receptę) zgodnie z zaleceniami. Nie należy również jeść kolacji. N badanie należy zgłosić się na czczo i nie palić.

Do wlewu kontrastowego W dniu badania należy także wykonać lewatywę. Do tego celu używamy preparatu Enema dostępnego w aptekach bez recepty,. Na badanie należy zgłosić się ze skierowaniem od lekarza.

Małgorzata J.
Kończymy dzisiaj z mężem trzytygodniowy tzw. pobyt dzienny i chcemy podziękować wspaniałemu zespołowi rehabilitantów za ich troskliwą opiekę, ogromną empatię i cierpliwość, uśmiech i gotowość do pomocy a także profesjonalizm, dobrą organizację i współpracę.
Bożena B.
Po raz kolejny korzystam z tzw Pobytu dziennego i jestem pod wrażeniem podejścia personelu do pacjentów, Pan Piotr i i Panie pracujące tam są bardzo mili, uśmiechnięci, cierpliwi i bardzo profesjonalni...
Dorota B.
Od wielu lat korzystam z zabiegów fizjoterapii. Krótkie kolejki, sprawna obsługa, dogodne godziny otwarcia. Polecam
Agata K.
Korzystałam z usług laryngologa dziecięcego (ocena 3 migdałka). Cały personel- począwszy od pań stojących przy drzwiach, przez panie w rejestracji po samą panią doktor i panią pielęgniarkę, która w tym czasie pomagała jej w gabinecie- jest niezwykle pomocny i miły.
Kamila K.
Byłam na gastroskopii na fundusz i jestem mile zaskoczona. Badanie miałam już następnego dnia. O wiele krótszy czas oczekiwania do specjalistów niż w innych placówkach medycznych, a jakość usług jest w porządku. Nie ma kolejek i kłótni pod gabinetami.
Aneta M.
Super miły personel rehabilitacji dziennej. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania. Duża ilość sprzętu i usług rehabilitacyjnych. A pan doktor Wronisz (doktor wyznaczający zabiegi) to najlepszy lekarz every. Polecam i lekarza i sam oddział rehabilitacji dziennej.
Teresa S.
Masażysta - pan Radosław Kurantowicz - jest osobą niezwykle profesjonalną. Rzetelnie i z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do pacjenta. Podczas wizyt wszystko rzeczowo wyjaśnia, tłumaczy i doradza. Bardzo życzliwy, z ogromną kulturą osobistą, a przede wszystkim kompetentny i solidny. Bardzo polecam.

Opinie
 naszych pacjentów

Uwielbiamy efektywnie pracować i wspólnie cieszyć się z sukcesów, które osiągamy z naszymi Pacjentami! Nie spoczywając na laurach, codziennie dokładamy wszelkich starań i stawiamy kolejne kroki do osiągnięcia następnych spektakularnych sukcesów! Zobacz, co piszą o nas nasi Pacjenci!
Źródło: Recenzje Google
contact-bg.png

Dane kontaktowe

Ośrodek Medyczny

Ośrodek Medyczny

ul. Projektowa 5
20-209 Lublin

NIP: 946 18 13 102
REGON: 430764990
KRS: 0000069925

Godziny pracy

Pn - Pt: 7:00 - 18:00

Medycyna

Rejestracja ogólna

Rejestracja w Pr. Endoskopii

Laboratorium tel.