Terapia Falami Uderzeniowymi

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w obszar objęty bólem w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Fala uderzeniowa uśmierza ból, przyspiesza metabolizm i usprawnia procesy regeneracji tkanek, zmniejsza napięcia oraz przykurcze, stymuluje nowe fibroblasty, co skutkuje wytworzeniem nowych zasobów kolagenu i sprawniejszym działaniem stawów oraz towarzyszących im innych elementów układu ruchu. Efekt przeciwbólowy zauważalny jest już po 1 zabiegu, a proces regeneracji trwa do kilku tygodni po zakończeniu terapii.

Nowoczesna terapia falami uderzeniowymi to niezawodny sposób walki z bólem. Wysoka skuteczność zabiegu, potwierdzona została wieloletnimi badaniami klinicznymi

NAJCZĘSTSZE WSKAZANIA:

 • łokieć tenisisty / golfisty
 • ból ścięgna Achillesa
 • ostroga piętowa / zapalenie rozcięgna podeszwowego
 • zespół bolesnego barku (zwapnienie, zapalenie ścięgna)
 • kolano skoczka
 • bóle stawów biodrowych
 • zespół cieśni nadgarstka
 • zwapnienia okołostawowe
 • punkty spustowe
 • zespół tarcia pasma biodrowo – piszczelowego
 • haluxy
 • uelastycznienie blizn

Czas zabiegu: 6 – 10 min.

Sugerowana ilość zabiegów w serii to 3 do 5 zabiegów, ilość i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie.

Znaczna poprawa lub nawet ustąpienie dolegliwości występuje u 80% leczonych już po 2-3 zabiegach, ale największy efekt pojawia się miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Do skorzystania z terapii Falą uderzeniową wymagane jest skierowanie od lekarza lub fizjoterapeuty. W naszym ośrodku zapewniamy wizytę u fizjoterapeuty przed rozpoczęciem zabiegów.

Bardzo rzadko zdarza się, że dolegliwości bólowe nasilą się nieznacznie po początkowych zabiegach. Należy zastosować wówczas leki przeciwbólowe, okłady z lodu i wykonywać dalsze zabiegi zgodnie z ustalonym cyklem. Zwykle ból ten ustępuje po 2-3 dniach. W miejscu wykonania zabiegu może pojawiać się zaczerwienienie. Niekiedy po zabiegach fala uderzeniową w okolicy szyi pojawiają się bóle głowy oraz szumy uszne.

Małgorzata J.
Kończymy dzisiaj z mężem trzytygodniowy tzw. pobyt dzienny i chcemy podziękować wspaniałemu zespołowi rehabilitantów za ich troskliwą opiekę, ogromną empatię i cierpliwość, uśmiech i gotowość do pomocy a także profesjonalizm, dobrą organizację i współpracę.
Bożena B.
Po raz kolejny korzystam z tzw Pobytu dziennego i jestem pod wrażeniem podejścia personelu do pacjentów, Pan Piotr i i Panie pracujące tam są bardzo mili, uśmiechnięci, cierpliwi i bardzo profesjonalni...
Dorota B.
Od wielu lat korzystam z zabiegów fizjoterapii. Krótkie kolejki, sprawna obsługa, dogodne godziny otwarcia. Polecam
Agata K.
Korzystałam z usług laryngologa dziecięcego (ocena 3 migdałka). Cały personel- począwszy od pań stojących przy drzwiach, przez panie w rejestracji po samą panią doktor i panią pielęgniarkę, która w tym czasie pomagała jej w gabinecie- jest niezwykle pomocny i miły.
Kamila K.
Byłam na gastroskopii na fundusz i jestem mile zaskoczona. Badanie miałam już następnego dnia. O wiele krótszy czas oczekiwania do specjalistów niż w innych placówkach medycznych, a jakość usług jest w porządku. Nie ma kolejek i kłótni pod gabinetami.
Aneta M.
Super miły personel rehabilitacji dziennej. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania. Duża ilość sprzętu i usług rehabilitacyjnych. A pan doktor Wronisz (doktor wyznaczający zabiegi) to najlepszy lekarz every. Polecam i lekarza i sam oddział rehabilitacji dziennej.
Teresa S.
Masażysta - pan Radosław Kurantowicz - jest osobą niezwykle profesjonalną. Rzetelnie i z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do pacjenta. Podczas wizyt wszystko rzeczowo wyjaśnia, tłumaczy i doradza. Bardzo życzliwy, z ogromną kulturą osobistą, a przede wszystkim kompetentny i solidny. Bardzo polecam.

Opinie
 naszych pacjentów

Uwielbiamy efektywnie pracować i wspólnie cieszyć się z sukcesów, które osiągamy z naszymi Pacjentami! Nie spoczywając na laurach, codziennie dokładamy wszelkich starań i stawiamy kolejne kroki do osiągnięcia następnych spektakularnych sukcesów! Zobacz, co piszą o nas nasi Pacjenci!
Źródło: Recenzje Google
contact-bg.png

Dane kontaktowe

Ośrodek Medyczny

Ośrodek Medyczny

ul. Projektowa 5
20-209 Lublin

NIP: 946 18 13 102
REGON: 430764990
KRS: 0000069925

Godziny pracy

Pn - Pt: 7:00 - 18:00

Medycyna

Rejestracja ogólna

Rejestracja w Pr. Endoskopii

Laboratorium tel.